Kõige krooniks rohkem energiat!

2Oleks ideaalne, kui meie enda põllul kasvab aedvili, teravili, aias siblivad kanad ja karjamaal söövad loomad väärtuslikku rohtu. Siis on olemas parim algmaterjal tervisliku toidu valmistamiseks. Kui me ise ei kasvata, siis leiame võimalusi osta otse tootjalt.

Mis on isetegemise võlud? Kui valmistad toitu ise, siis saad valida, millist toorainet kasutad, kuidas ja millisel temperatuuril valmistad, kas lisad toidule soola, suhkrut või ürte ja puuvilju. Sinu võimuses on otsustada millist rasva ja kui palju kasutad. Ilmselgelt ei kasuta sa toiduvalmistamisel maitsetugevdajat ega teisi lisaaineid.

Kui kasutad tervislikke toiduvalikuid ja toiduvalmistamise võtteid, siis saad öelda, et oled toidust saanud kätte organismile üliolulised toitained. Kõige krooniks on sul parem tervis, rohkem energiat ja sind ei vaeva üleliigsed kilod. Kui tahad nautida head toitu ja paremat tervist, siis analüüsi oma toitumisharjumusi.

Kiire elutempo ei tähenda, et ei saa ise midagi teha. Sul on vaja vaid mõelda kuidas ja mida ise valmistada. Kas see on hommikupuder, toorsalat, idandid, enda kuivatatud krõpsud, taimsed leivakatted, toormoos suhkruta, taimne jäätis või hoopis midagi muud. Tähtis on see, et tekkiks harjumus ise kodus süüa valmistada.

Võibolla alustad hommikupudrust! Selleks läheb sul vaja erinevaid täisteraviljatooteid ja -helbeid. Kui kodus on lisaks kaerahelbele veel hele tatar, pruun tatar, odramanna, tatramanna, kinoa, läätsed, täisterariis, siis on iga päev uus puder ja sa ei tüdine.

Väga heaks toitainete allikaks on idandid, mida võid purgis või spetsiaalses kasvuhoones ise kasvatada. Toiduainete säilitamiseks on hea 1kasutada kuivatamist. Samuti võid endale valmistada meelepäraseid kuivatatud krõpse. Kuivatamiseks sobib hästi toidukuivati, mis kuivatab kõige loomulikumal viisil. Puuviljad, marjad, aedviljad säilitavad oma tervislikkuse, maitse ja värvuse.

RAPLA MAAKONNA XVII TERVISEDENUDSE KONVERENTS “SA OLED SEE, MIDA SA SÖÖD viib toitumise töötuba läbi toitumisnõustaja Ene Mägi.

Uus Tervise Edendaja number on samuti pühendatud toitumisele.

Kirjuta meile...

*