Kuidas valida toitumisnõustajat?

Iga valik on oluline ja eelnev nn. kodutöö aitab kindlasti kaasa parema tulemuse saamisel.

Kas oled mõelnud kohtuda toitumisnõustajaga, kes aitaks sul otsustada, mida sul on vaja arvestada menüü koostamisel ja toiduainete valikul?

Tuntud tõde on, et koos asju arutades jõutakse paremate tulemusteni. Enne nõustaja juurde registreerimist, aga mõned märksõnad, mis aitavad kaasa parima nõustamiskogemuse saamisele.

Helista või saada mail

Helista nõustajale või kirjuta lühidalt oma probleemist. Ütle millist abi vajad ja millistele küsimustele otsid vastuseid. Nõustajaga eelnev lühikene vestlus või suhtlemine emailis teeb sinu valiku lihtsamaks.

Tutvu internetis saadaoleva infoga

Tutvu toitumisnõustaja kodulehega, suhtle Facebookis, võimaluse olemasolul telli endale uudiskiri või lae alla tasuta materjali. Tuvumine annab sulle ülevaate toitumisnõustajast kui isikust ja loob usaldust (või selle puudumist) nõustaja suhtes.

Tea, mida sa tahad

Parima tervise huvides on vajalik igapäevases toitumises saavutada toitainete tasakaal koos parimate toiduainete valikutega. Kuidas seda saavutada? Kas vajad selleks valmis päevamenüüd või nõuandeid oma menüü kontrollimiseks või hoopis retsepte tervislike toiduainetega? Igal nõustajal on oma stiil ja lemmik valdkond, millele ta rohkem tähelepanu pöörab. Kui tead, mida sa vajad, siis on kergem teha ka otsuseid.

Kas tundub keeruline?

Sul on ehk tunne, et toitumisnõustaja valik on väga keeruline. Kuna sa oled juba lugemisega nii kaugele jõudnud, siis on sul kindlasti asja vastu huvi.

Teeme siis nii: astu esimene samm ja saada oma vastuseta jäänud küsimus mulle

Ene Mägi e-mail: ene.magi[at]gmail.com